Společnost  Lva z ROžMITÁLu


    

Aktuality       

  Hlavní stránka

  Kdo jsme

  Naše aktivity

  Aktuality

  Kontakty

  Nabízíme

  Užitečné odkazy

 

Podzim - zima 2023

Pokračovali jsme v přednáškových aktivitách pro RSPK a třeboňské lázně, pro A3V Totemu jsme v říjnu zahájili kurz Toulky se Lvem domovem II.

V září proběhlo výjezdní zasedání Společnosti V Kašperských Horách, samozřejmě spojené se sběrem materiálů pro přednášky.

Jaro - léto 2023

V Totemu jsme v rámci A3V realizovali 2 přednáškové cykly (Toulky se Lvem domovem, Toulky se Lvem letem světem). Přednášeli jsme dále pro členské organizace Rady Seniorů Plzeňského kraje a v lázních Třeboň.

Členové Společnosti vyjížděli na další poznávací cesty a sbírali materiály na nové přednášky (Omán, Španělsko, Maroko).

Valná hromada Společnosti proběhla 11.4.2023, projednáno bylo hospodaření, provedené akce a plány do budoucna.

Podzim - zima 2022

Pokračujeme v pravidelných přednáškách pro třeboňské lázně a realizovali jsme zbylé 2 přednášky pro Radu seniorů. S Totemem jsme připravili a od října realizujeme dokonce 2 přednáškové cykly A3V. Pro nové posluchače jsou to Toulky se Lvem domovem, pro naše věrné účastníky pak Toulky se Lvem letem světem.

Září 2022

Představenstvo naší Společnosti absolvovalo společné zasedání v Kašperských horách spojené se získáváním podkladů pro další přednášky.

Červen 2022

Z plánovaného počtu 10 přednášek pro členské organizace Rady seniorů Plzeňského kraje jsme za I. pololetí dokázali realizovat 8. Zbylé 2 jsou naplánovány na podzim.

Květen 2022

Dokončili jsme letní semestr A3V Totemu - Toulky se Lvem křížem krážem Evropou - a plánujeme další ročníky.

Duben 2022

Valná hromada
Valná hromada Společnosti dne 12. dubna 2022 uctila památku zesnulého dlouholetého předsedy Ing. Petra Kostnera. V dalším jednání valné hromady byl novým předsedou představenstva zvolen Ing. Petr Cvachovec. Přejeme hodně úspěchů v jeho práci pro Společnost.

Březen 2022

Smutná zpráva
Představenstvo se zármutkem oznamuje, že dlouholetý předseda představenstva naší Společnosti Ing. Petr Kostner po těžké nemoci zesnul dne 11. března 2022. Děkujeme za jeho obětavou a přínosnou práci pro Společnost. Čest jeho památce.

Jaro 2022

Přednášková činnost
Pokračujeme v přednáškové činnosti pro RS PK, A3V Totemu, Lázně Třeboň i pro CCV Rožmitál pod Třemšínem. Aktivní život se vrací i mezi seniory. 

Podzim 2021

Přednášková činnost
Po prázdninách se konečně rozjela naše přednášková činnost. Pro velký zájem jsme dvakrát prováděli zájemce po Alšových plzeňských sgrafitech. Přednášeli jsme pro členy RS PK a zahájili další ročník Akademie třetího věku Totemu s názvem Toulky se Lvem křížem krážem Evropou. Snad nám to další vlna covidu nepřekazí.

Červen 2021

Opět uvolnění
Opět zažíváme uvolnění opatření proti Covidu-19 a doufáme, že bude již trvalé. Oslovujeme naše partnery s nabídkou přednášek na podzimní termíny. Ale už v červenci bude Petr Kostner v Totemu povídat o zajímavých místech v okolí Plzně.

Podzim 2020 - jaro 2021

Pokračování pandemie
Jen jsme se trochu v létě nadechli a v září ještě stačili pořídit fotografie a video z okolí Kašperských hor, přišly další vlny koronavirové pandemie. A nekonal se nejen další ročník A3V Totemu ale ani další naše přednášky a aktivity.

Začátek 2020

Přednášková činnost, cesta "za konec světa" a čas pandemie
Úspěšně jsme ukončili zimní a zahájili letní semestr Akademie třetího věku v Totemu, přednášeli jsme pro organizace Rady seniorů a CCV Rožmitál. K výročí 555 let od cesty pana Lva z Rožmitálu a na Blatné do Santiaga de Compostela a na „konec světa“ se naši členové Šmrha a Štolcpart v rámci projektu "Z Čech až za konec světa" vydali v březnu na ostrov Hispaniola do Dominikánské republiky. Zde je také zastihla koronavirová pandemie - za dramatických okolností se vrátili do České republiky. Pandemie zavinila zrušení přednášek pro všechny naše klienty.  Až v červnu 2020 dokončujeme v náhradních termínech letní semestr A3V Totemu.

Podzim 2019

Přednášková činnost, nový projekt
Přednáškou o Gibraltaru jsme zahájili další ročník Akademie třetího věku v Totemu, naplno se také rozjeli přednášky pro organizace Rady seniorů a CCV Rožmitál. K výročí 555 let od cesty pana Lva z Rožmitálu a na Blatné do Santiaga de Compostela a na „konec světa“ kromě osvětové činnosti připravujeme nový projekt "Z Čech až za konec světa".

Léto 2019

Cestování - nové přednášky
Členové společnosti v létě pilně vyráželi na cesty a pořizovali data pro nové cestopisné přednášky (Nizozemsko, Bavorský les, Posázaví a další místa v Česku). Společně s Totemem jsme připravovali obsah dalšího ročníku Akademie třetího věku na téma Toulky se Lvem na jih Evropy.

Jaro 2019

Přednášková činnost a cesta do Ománu

Zahájili jsme další semestr s našimi cestopisnými přednáškami Akademie třetího věku v Totemu a dále přednášíme pro naše zavedené partnery. Petr Štolcpart navštívil Sultanát Omán, ze získaných materiálů připraví atraktivní přednášku.

Prosinec 2018

Ocenění naší Společnosti

13.12.2018

Předseda Rady seniorů Plzeňského kraje pan Leoš Jochec ocenil při závěrečné členské schůzi Rady činnost Společnosti Lva z Rožmitálu v roce 2018 a zároveň i pogratuloval předsedovi naší Společnosti  Ing. Kostnerovi   k jeho  kulatému výročí. Ke gratulaci se přidala i Jaroslava Kaucká z MRS Domažlice a Zdeněk Fleišman z KS Křimice, pro který naše Společnost pravidelně přednáší.

Kaucká-Jochec-Kostner Jochec-Kostner Jochec-Kostner-Fleišman

Podzim 2018

Bohatá přednášková činnost
V září jsme pro pobočku Totemu Doubravka připravili další procházku za plzeňskými sgrafity Mikoláše Alše.
V říjnu jsme zahájili další ročník Akademie třetího věku v Mezigeneračním a dobrovolnickém centru Totem - tentokrát cyklus Toulky se Lvem k sousedům, ve kterém chceme vždy dvěma přednáškami přiblížit země našich sousedů. Kromě toho přednášíme pro naše partnery z Rady seniorů, CCV Rožmitál pod Třemšínem, Lázně Třeboň a další.

Léto 2018

Cestování - nové přednášky
Členové společnosti v létě pilně vyráželi na cesty a pořizovali data pro nové cestopisné přednášky (Polsko, Švýcarsko, Finsko).

Duben - červenec 2018

Akademie třetího věku
V červnu jsem ukončili ročník Akademie třetího věku v Mezigeneračním a dobrovolnickém centru Totem. Náš předmět Toulky domovem se Lvem měl velmi dobrou odezvu, pracujeme na přípravě obsahu pro další ročník. V červenci jsme pro pobočku Totemu Nová Hospoda připravili procházku za plzeňskými sgrafity Mikoláše Alše.

Leden - březen 2018

Přednášky a nový projekt

Zahájili jsme další semestr s našimi cestopisnými přednáškami Akademie třetího věku v Totemu a dále přednášíme pro naše zavedené partnery. Připravujeme nový projekt o novorenesanční Plzni.

Září 2017

Přednášky pro Akademii třetího věku

Navázali jsme spolupráci s plzeňským Mezigeneračním a dobrovolnickým centrem TOTEM, z.s., pro které zajišťujeme cestopisné přednášky s názvem Toulky domovem se Lvem. Jak název napovídá, cyklus je zaměřen na zajímavá místa naší vlasti a pokrývá zimní a letní semestr Akademie třetího věku počínaje zářím 2017.

Leden - srpen 2017

Přednášková činnost

Zpracováváme materiály nasbírané na cestách do formy dalších přednášek a filmů. Pokračují a dále se rozvíjejí naše přednáškové aktivity pro členské organizace Rady seniorů Plzeňského kraje, třeboňské lázně, českobudějovické Muzeum cestopisů a samozřejmě pro náš "fanklub" v rožmitálském Centru celoživotního vzdělávání.

Prosinec 2016

Nové přednášky

Dali jsme dohromady další zajímavé přednášky -  podívejte se na jejich aktuální  nabídku v sekci Nabízíme, odkaz  Nabídka přednášek.

Říjen - listopad 2016

Přednášková činnost

Srpen a září prožívali členové Společnosti v přípravách a realizaci cesty „na konec světa“, od října se opět rozjela naše přednášková činnost.

Září 2016

Na konci světa

16.-26.9.2016

V rámci našeho projektu „Pro slávu vlasti až na konec světa“ k připomenutí 550. výročí cesty poselstva vedeného panem Jaroslavem Lvem z Rožmitálu navštívili Jan Šmrha a Petr Štolcpart severní Portugalsko a španělskou Galicii. Ve stopách poselstva pana Lva z Rožmitálu absolvovali cestu od španělsko–portugalských hranic až do Santiaga de Compostela a dále až na mys Finisterre. Ve spolupráci s Centrem moderních jazyků santiagské univerzity připravili a realizovali přednášku o cestě pana Lva v kontextu doby. U brány slavných poutníků před Santiagem a u pamětní desky na mysu Finisterre uspořádali vyslanci našeho spolku vzpomínkové akce k výročí cesty. Vedle tohoto hlavního poslání oba zmínění pořídili velké množství materiálu pro přednáškovou činnost spolku.

SdC-brana slavnych
SdC-prednaska
Finisterre

Leden - červenec 2016

Přednášková činnost

Pokračují a dále se rozvíjejí naše přednáškové aktivity pro členské organizace Rady seniorů Plzeňského kraje, třeboňské lázně, českobudějovické Muzeum cestopisů, Senior Residence Terasy a samozřejmě pro rožmitálské Centrum celoživotního vzdělávání.

Projekt "Pro slávu vlasti až na konec světa"

Pokračují práce na realizaci projektu, v květnu byla vydána publikace Evropa a Jiří z Poděbrad v česko-španělské verzi (česko-německá verze spatřila světlo světa již na podzim 2015).

Červenec - prosinec 2015

Přednášková činnost

Vedle pravidelných přednášek pro třeboňské lázně byl v říjnu opět zahájen další přednáškový seriál v rožmitálském CCV. Dále byly provedeny naplánované přednášky pro členské organizace Rady seniorů Plzeňského kraje. Dvě přednášky byly také realizovány pro českobudějovické Muzeum cestopisů.
V rámci projektu "Pro slávu vlasti až na konec světa" byla ve Studijní a vědecké knihovně v Plzni 17.12.2015 provedena přednáška o evropské cestě poselstva pana Lva z Rožmitálu.

Prosinec 2015

Markt Hohenfels – Strašice – páté výročí partnerství obcí

11.12.2015

Petr Kostner jako zástupce naší společnosti se účastnil v Markt Hohenfelsu slavnostního – již pátého - výročí uzavření partnerství mezi obcemi Strašice a Markt Hohenfels. Starostové obou obcí připomněli zásluhu naší společnosti na přípravě a podpoře partnerství. Pravidelné návštěvy nejen představitelů obcí, ale i školáků, hasičů, fotbalistů, pěstitelů a chovatelů, turistů i dalších pravidelně probíhají již pět let. A partnerství se dále upevňuje.

5-let-partnerství-MH-S

Listopad 2015

Zahájení projektu "Pro slávu vlasti až na konec světa"

26.11.2015

Za podpory Magistrátu města Plzně a Biskupství plzeňského naše Společnost oficiálně zahájila projekt "Pro slávu vlasti až na konec světa", jehož cílem je důstojně připomenout 550. výročí cesty poselstva vedeného panem Jaroslavem Lvem z Rožmitálu po zemích západní Evropy,  uskutečněné ve službách Českého krále Jiřího z Poděbrad. Při té příležitosti chceme poukázat i na souvislosti cesty s nadčasovými mírovými iniciativami krále Jiřího z Poděbrad. Slavnostní zahájení proběhlo v historickém Petákově sále plzeňské radnice za účasti Jeho excelence biskupa Radkovského a 1. náměstka primátora Martina Baxy. Jmenovaní předali zástupcům Společnosti průvodní listy vyjadřující podporu našemu projektu.

Biskup F. Radkovský Představenstvo s glejty Náměstek M.Baxa

Září 2015

ITEP 2015

24.-26.9.2015

Výstavu cestovního ruchu ITEP 2015 navštívil Jan Šmrha a jednal se stávajícími i potencionálními partnery Společnosti.

Centrum Bavaria - Bohemia Schönsee

1.9.2015

Jan Šmrha a Petr Štolcpart navštívili Centrum Bavaria - Bohemia v Schönsee a jednali s ředitelem p.Eibauerem a dalšími pracovníky CeBB o možné spolupráci v rámci přeshraničních aktivit obou organizací.

Červen 2015

Den s českou královnou

20.6.2015

Vedle dalších přednášek pro třeboňské lázně členové Společnosti uskutečnili přednášku s bohatou besedou o Cestě pana Lva z Rožmitálu z Čech až na konec světa v rámci Dne s českou královnou v Rožmitále pod Třemšínem.

Únor - květen 2015

Přednášková činnost

Členové Společnosti uskutečnili řadu přednášek a besed pro třeboňské lázně, členské organizace Rady seniorů Plzeňského kraje, obyvatele Senior Residence Terasy a rožmitálské přátele. V rožmitálském CCV jsme seriál přednášek v dubnu tradičně zakončili pozvánkou do Lužických hor. O historickou přednášku "Cesta pana Jaroslava Lva z Rožmitálu na konec světa a zpět" projevila zájem Společnost malíře Václava Brožíka z Třemošné.

Leden 2015

Pestrý přednáškový leden

leden 2015

Leden byl ve znamení přednášek jak pro naše stálé obecenstvo - druhá přednáška o Sardinii v CCV Rožmitál p.Tř, dvě přednášky v třeboňských lázních Aurora, tak pro nové posluchače - pro Klub seniorů v Plzni-Křimicích (Klášter Kladruby) a pro Senior residence Terasy v Plzni (Národní parky Norska).

Říjen - prosinec 2014

Přednáškové aktivity ve 4. kvartále  2014

říjen - prosinec 2014

V říjnu proběhla další přednáška v Lázních Vráž (Bali - perla Indonésie), v CCV Rožmitál pod Třemšínem jsme přednesli v listopadu první ze dvojice přednášek o Sardinii a v prosinci přednášku o Katalánsku.

Srpen - září 2014

ITEP  2014

25.-27.9.2014

Jan Šmrha a Petr Štolcpart navštívili plzeňský veletrh cestovního ruchu ITEP 2014 s cílem získání příležitostí pro svou další činnost a propagaci sdružení.

Jiří z  Poděbrad v Rokycanech

11.9.2014

V rokycanském muzeu B. Horáka přednesl Jan Šmrha přednášku o evropských mírových iniciativách českého krále Jiřího z Poděbrad.

Pokračování v  Třeboni

srpen - září 2014

Během srpna a září realizovali Petrové Kostner a Štolcpart další dvojpřednášky pro Bertiny lázně a lázně Aurora. Petr Kostner přidal ještě aktualizovanou přednášku o Solné komoře.

Červenec 2014

Pokračování přednášek ve Vráži u Písku

9.7.2014

V zámečku lázní Vráž u Písku přednášel opět Petr Štolcpart – tentokrát o Jávě, zemi památek a sopek.

Pokračování v  Třeboni

4.7.2014

Další díl seriálu dvojpřednášek tentokrát pojednával o Antickém (Bertiny lázně) a Současném Řecku (lázně Aurora) .

Červen 2014

Den královny Johanky v Rožmitále

21.6.2014

Naše Společnost se opět zúčastnila Dne královny Johanky v Rožmitále pod Třemšínem a tentokrát aktivně přispěla k jeho programu: přednáškou o evropských mírových iniciativách českého krále Jiřího z Poděbrad v prostorách Podbrdského muzea .

Zahájení přednášek pro třeboňské lázně

17.6.2014

Pro zpestření programu hostů třeboňských Bertiných lázní a lázní Aurora jsme zahájili seriál cestopisných přednášek. Nejprve v Bertiných lázníchproběhla přednáška o Bali a následně v Auroře přednáška o Jávě .

Květen 2014

Další přednáška ve Vráži u Písku

21.5.2014

V zámečku lázní Vráž u Písku přednášel opět Petr Štolcpart – tentokrát o Bali, perle Indonésie.

Návštěva severu Čech

8.-11.5.2014

Jan Šmrha a Petr Štolcpart navštívili Lužické hory a sbírali zde podklady pro další besedy.

Duben 2014

Austrálie pro českobudějovické seniory

15.4.2014

Plná klubovna českobudějovického Svazu důchodců se zájmem sledovala naši přednášku o Austrálii, o které pochvalně informoval i článek v Českobudějovickém deníku.

První přednáška v lázních ve Vráži u Písku

14.4.2014

V krásném prostředí lázní ve Vráži u Písku Petr Štolcpart přednášel o Toskánsku. Cestopisné přednášky budou pro velký zájem pokračovat.

Kralický Sněžník v Rožmitále

10.4.2014

Jarní série přednášek v Rožmitále byla tradičně zakončena pozvánkou pro turisty – přednáškou o Kralickém Sněžníku.

Březen 2014

Jezera a města Salzkammergut v Rožmitále

27.3.2014

Po únorové přednášce Petra Štolcparta o Slovenském Raji Petr Kostner pokračoval v březnu  v Rožmitále přednáškou z oblasti Solné komory v Rakousku. V sále plném do posledního místa pokračovala i po přednášce zajímavá diskuse o krásách a rekreačních možnostech v této oblasti.

Leden 2014

Zahájení série jarních přednášek v Rožmitále

16.1.2014

Přednáškou na téma Klášter Kladruby u Stříbra zahájil Petr Kostner jarní sérii cestopisných přednášek v CCV Rožmitál pod Třemšínem.

Přednáška pro Lions Club Plzeň Bohemia

16.1.2014

Speciální přednášku na téma Cesta pana Jaroslava  Lva z Rožmitálu na konec světa a zpět v kontextu doby připravili a s velkým úspěchem přednesli Jan Šmrha a Petr Štolcpart na zasedání dámského klubu organizace Lions Club Plzeň Bohemia.

Říjen 2013

Zahájení série podzimních přednášek v Rožmitále

24.10.2013

Přednáškou o Pasově zahájil Petr Kostner podzimní sérii cestopisných přednášek v Rožmitále.

Osmý benefiční koncert Plzeňské filharmonie

11.10.2013

Představitelé sdružení se zúčastnili Osmého benefičního koncertu Plzeňské filharmonie, jehož výtěžek byl věnován projektu Lví očko pro zdravé oči našich dětí.

Září 2013

ITEP 2013

19.-21.9.2013

Sdružení se zúčastnilo 9. ročníku Veletrhu cestovního ruchu Plzeňského kraje ITEP 2013 s cílem získání příležitostí pro svou další činnost a propagaci sdružení.

Léto 2013

Letní aktivity  sdružení

červenec - září 2013

Aktivity členů sdružení byly v letních měsících věnovány především přípravě nových projektů, cestování a získávání materiálů pro další přednáškovou a osvětovou činnost.

Duben 2013

Turistická výzva  rožmitálským

18.4.2013

Jarní sérii cestopisných přednášek jsme zakončili přednáškou-pozvánkou do Českého ráje.

Jáva v Rokycanech

11.4.2013

V rokycanském muzeu B. Horáka prezentoval Petr Štolcpart početným návštěvníkům další ostrov Indonésie - Jávu.

Leden 2013

Jarní série cestopisných přednášek v Rožmitále

21.1.2013

Přednáškou „Granada a Alhambra“ byla zahájena jarní série našich cestopisných přednášek v CCV Rožmitál pod Třemšínem. Série bude zakončena v dubnu přednáškou zvoucí k turistice po českých krajích.

Listopad 2012

Anděl 2012 - město Plzeň poděkovalo pracovníkům v sociálních službách

30.11.2012

Představenstvo naší společnosti s doprovodem se účastnilo šestého andělského sletu - v rámci tradiční akce ANDĚL 2012, kterou pravidelně pořádá Odbor sociálních služeb města Plzně  ve spolupráci s Kanceláří primátora. Po roce opět symbolicky děkovalo město Plzeň svým dobrovolníkům a pracovníkům v sociálních službách. 6. andělský slet ve svátečním duchu a s bohatým doprovodným programem přivítal na 230 oceněných, které nominovaly plzeňské organizace poskytující sociální služby a kteří převzali z rukou primátora města Plzně Mgr. Martina Baxy a radního pro oblast sociálních věcí Jiřího Kuthana titul ANDĚL 2012, titul ANDĚLSKÉ RUCE 2012, titul DOBRÁ DUŠE 2012 a ZLATÝ ANDĚL 2012. Titulem Anděl 2012 byl oceněn i Petr Kostner za dlouhodobou úspěšnou realizaci evropských projektů pro seniory.

Partnerství Strašice – Markt Hohenfels pokračuje

23.11.2012

Dechová hudba „Strašická pohodovka“ vyrazila do Markt Hohenfelsu. V rámci partnerství obou měst došlo k setkání s místním dechovým orchestrem a obě hudby se představily obecenstvu. Naše společnost byla opět u toho a Ing. Petr Kostner provázel posluchače celým večerem jako konferenciér. Úspěch byl opravdový, brzy dojde k podobnému koncertu ve Strašicích.

Září 2012

Lázně Třeboň

10.9.2012

Petr Kostner uskutečnil slide-show s výkladem o výletu do Egeru v Maďarsku a jménem naší společnosti připravil zájemcům z lázní fotodokumentaci s vypálením na CD o lázních a okolí.

Červenec 2012

Poděbrady

Červenec 2012

Jako každý rok uspořádal Petr Kostner kurz pro snižování nadváhy v Poděbradech a opět informoval účastníky i členy Červeného kříže o aktivitách naší společnosti v uplynulém roce.

Červen 2012

Den s královnou Johankou

30.6.2012

V Rožmitále pod Třemšínem se již podesáté konalo setkání s královnou Johankou. I tohoto jubilejního ročníku se opět účastnil Petr Kostner. Pozdravil pracovnice kulturního střediska a navštívil k této příležitosti nově otevřené museum pod zámkem - Muzeum hasičství. Davy lidí pozdravily královnu v historickém průvodu a program i jarmark pokračovaly až do pozdních nočních hodin.

Květen 2012

Konstantinovy Lázně

26.5.2012

V rámci aktivit naší společnosti navštívil Petr Kostner Konstantinovy Lázně. Bylo to v den otevření lázeňské sezony 2012 a Svěcení pramenů Mons. Radkovským. Snad se nám opět podaří zajistit další cyklus našich cestopisných přednášek v těchto lázních.

Duben 2012

Německo-americká lidová slavnost

29.4.2012

Jako každý rok tak i letos účastnila se výprava ze Strašic této slavnosti. Společnost SLzR byla opět u toho osobou Petra Kostnera, který tlumočil, organizoval a zařizoval. Tentokrát se jeli podívat do Hohenfelsu „Aktivní i pasivní vojáci – dobrovolníci – tankisté“ z Česka a setkali se svými kolegy z Německa. Navzájem si vyměnili informace, předali dárky a slíbili si další setkání tentokrát ve Strašicích na vojenské slavnosti Bahna. Prohlídkou města a posezením u kávy setkání skončilo. Pan starosta Graf se nám opět velice věnoval a byl u všeho. Byl to opět hezký zážitek.

Pozvánka na Vysočinu

19.4.2012

Na závěr seriálu cestopisných besed 2011-2012 pozval Petr Štolcpart posluchače v rožmitálském CCV k výletu na Kokořínsko do Máchova kraje.

Leden 2012

Příroda středního Norska

19.1.2012

Jarní sérii cestopisných přednášek v rožmitálském CCV zahájil Petr Štolcpart prezentací a besedou o přírodě středního Norska.

Prosinec 2011

Poděbrady

26.12.2011

Petr Kostner využil  vánoční návštěvu Poděbrad k návštěvě nového starosty Dr. Langera.  Připomněl partnerství měst Poděbrady a Rožmitál p. Tř., které již delší dobu spí.  Nabídl spolupráci naší společnosti pro přípravu aktivit na probuzení partnerství. Královna Johanka a král Jiří si to jistě zaslouží. Petr Kostner kontaktoval i člena Rotary Club Poděbrady p. Daška opět s nabídkou spolupráce.

Listopad 2011

Jižní Francie

24.11.2011

V CCV Rožmitál p. Tř. měli poslední prezentaci tohoto roku z cest po jižní Francii Petr Kostner – Azurové pobřeží a Petr Štolcpart – Od Avignonu po Carcassonne. Cesty podnikli samostatně, ale společná prezentace atraktivních míst se ukázala jako velice zajímavá.

Říjen 2011

ITEP 2011 – Veletrh cestovního ruchu

20.-22.10.2011

Veletrh cestovního ruchu byl v letošním roce odlišný od předcházejících let. Konal se ve sportovní hale Lokomotivy Plzeň a neúčastnil se ho náš partner město Rožmitál p.T.  Přesto se nám podařilo dát o sobě vědět. Petr Kostner požádal další partnerské město Strašice a naše prezentace se odehrála v jejich stánku. Veletrh nebyl špatný, ale byl prostě jiný (a oficiální účast byla podstatně dražší). Počkáme si na další ohlasy.

Přednášky v Rožmitále

13.10.2011

V říjnu proběhla premiérová přednáška další série cestopisných přednášek v CCV Rožmitál pod Třemšínem. Petr Štolcpart za asistence Jana Šmrhy povídal o cyklovýletu do Alsaska – regionu s pohnutou historií, kraji vína a dobrého jídla, malebné krajiny a městeček.

Září 2011

Bali v Rokycanech

13.9.2011

V rokycanském muzeu B. Horáka prezentoval Petr Štolcpart početným návštěvníkům perlu Indonésie - ostrov Bali.

Květen 2011

Partnerství Strašice – Markt Hohenfels pokračuje, my jsme u toho

1.5.2011

V rámci partnerské smlouvy, připravené naší společností, navštívily Strašice partnerskou obec Markt Hohenfels. Školní družina, dobrovolní hasiči, občané i čelní představitelé Strašic se účastnili v Hohenfelsu tradičního Wandertagu, Dne otevřených dveří ve vojenském prostoru, prohlédli si obec a odpoledne při kávě, koláčích a muzice si slíbili, že se znovu navštíví. Petr Kostner jako tradičně tlumočil, organizoval a s panem starostou Grafem byli u všeho. Obec Hohenfels má novou chloubu – nově rekonstruovanou radnici.

Duben 2011

Pozvánka na Vysočinu

21.4.2011

Na závěr seriálu cestopisných besed 2010-2011 pozval Petr Štolcpart posluchače v rožmitálském CCV na výlet na Vysočinu, konkrétně do Žďárských vrchů a okolí.

Valná hromada Společnosti

7.4.2011

Valná hromada Společnosti řádně proběhla za účasti všech členů, do představenstva byli opět zvoleni pánové Kostner, Šmrha a Štolcpart. Na následujícím zasedání představenstva byl zvolen Ing. Petr Kostner jeho předsedou, Ing. Jan Šmrha a Ing. Petr Štolcpart jednateli. Výroční zpráva a ostatní dokumenty valné hromady jsou k nahlédnutí u členů představenstva.

Únor 2011

4 státy v Rožmitále

17.2.2011

Petr Kostner předvedl v CCV Rožmitál další kolekci snímků tentokrát z cesty, nazvané 4 státy. Rakousko, Lichtenštejnsko, Německo a Švýcarsko okolo Bodamského jezera byly tentokrát předmětem  tématického zájezdu. Svým výkladem doplnil Petr Kostner zajímavé záběry z míst např. z Vaduzu, Kostnice, z Bernu, Zurichu, z hradů Hohenschwangau, Neuschwanstein i dalších. Beseda byla velice zajímavá.

Leden 2011

Světový pohár v lyžování – Kitzbühel Rakousko

20.-23.1.2011

Světoznámé lyžařské středisko Kitzbühel při příležitosti konání světového poháru v lyžování bylo cílem návštěvy Petra Kostnera. Vyhlášený a tradiční závod ve sjezdu na trati Hahnenkammu přilákal v letošním roce na 10 tisíc diváků. Po zpracování materiálů  jistě bude příležitost podělit se o zážitky.

Prosinec 2010

Koncert zrakově postižených umělců

4.12.2010

Představitelé Společnosti se u příležitosti Mezinárodního dne osob se zdravotním postižením zúčastnili koncertu zrakově postižených umělců ve Španělském sále Pražského hradu. Tímto Společnost podpořila činnost pořadatele koncertu - Sjednocenou organizaci nevidomých a slabozrakých ČR - zaměřenou na integraci takto postižených občanů do společnosti.

2. společenský ples sociálních služeb

3.12.2010

Ve Velkém sále Měšťanské besedy v Plzni se konal 2. společenský ples sociálních služeb, pořádaný Odborem sociálních služeb Magistrátu města Plzně společně s Kanceláří primátora. Na plese slavnostně poděkoval primátor města Plzně Mgr. Martin Baxa a vedoucí Odboru so Mgr. Alena Hynková oceněným dobrovolníkům a pracovníkům v sociálních službách. Slavnostní raut a dvojnásobné překvapení v podobě vystoupení tanečních skupin mohli ocenit a na plese si zatančit i členové představenstva Společnosti se svým doprovodem.

Říjen 2010

Bali v Rožmitále

21.10.2010

Podzimní část seriálu cestopisných přednášek v CCV Rožmitál byla zahájena přednáškou o perle Indonésie – ostrovu Bali.

Veletrh cestovního ruchu ITEP 2010

21. - 23.10.2010

Společnost opět prezentovala svoji činnost a aktivity na plzeňském veletrhu cestovního ruchu ITEP 2010 na stánku Mikroregionu Třemšín. Na veletrhu jsme navázali kontakty se zástupci různých organizací, měst a regionů Plzeňského kraje, které budeme dále rozpracovávat.

Slavnostní koncert ke světovému dni zraku

10.10.2010

Představenstvo Společnosti se zúčastnilo V.slavnostního koncertu ke světovému dni zraku, který pořádal dámský Lions Club Plzeň Bohemia. Koncert Plzeňské filharmonie byl věnován všem nevidomým a slabozrakým lidem a všem, kteří je podporují. Výtěžek akce byl určen Škole pro zrakově postižené v Plzni na vzdělávací programy studentů.

Přednáška v Pelhřimově

7.10.2010

Naše společnost vyhověla zájmu Městské knihovny v Pelhřimově o naše aktivity. Petr Kostner zde přednesl přednášku s obrázky ze své cesty po Švédsku a Dánsku. O akci byl veliký zájem, zvýšený ještě upoutávkou v Pelhřimovském deníku. Účastnil se dosud největší počet posluchačů na našich akcích – 75 osob. Petr Kostner musel ještě přidat pár snímků z Itálie a ze Švýcarska. Účastníci po přednášce nadšeně tleskali a někteří si dokonce přišli pro podpis autora na program.

Srpen 2010

Strašice

14.8.2010

Prvním konkrétním výsledkem uzavření partnerství mezi obcemi Strašice a Markt Hohenfels byla neformální návštěva 50 hohenfelských občanů. Strašice připravily bohatý program spojený s prohlídkou místního historického muzea, muzea autobusů, místní hasičárny, základní školy, pouti, i koncert duchovní hudby v kostele. A my jsme byli při tom. Ing. Kostner spolu s představiteli obce překládal a staral se spolu s dalšími překladateli o hladký průběh setkání. Na závěr se při kávě a posvícenských koláčích hovořilo o dalším setkávání a dalších kontaktech.

Červenec 2010

Poděbrady

červenec 2010

Jako každý rok, tak i letos pořádal Petr Kostner tělovýchovný kurz v Poděbradech. Neformálně hovořil s účastníky o činnosti Společnosti Lva z Rožmitálu v uplynulém roce.

Červen 2010

Den s královnou Johankou

26.6.2010

Jako každý rok, tak i letos se konal Den s královnou Johankou v Rožmitále pod Třemšínem. Petr Kostner byl přítomen slavnostnímu okamžiku, kdy „podřízený konšel“ starosta Rožmitálu p. Vondrášek předal královně Johance klíče od Podbrdského muzea, které se tímto dnem otevřelo veřejnosti.

Johanka
Museum

Květen 2010

Partnerství Strašice – Markt Hohenfels

2.5.2010

Po dvou letech příprav byla uzavřena partnerská smlouva mezi Strašicemi a německým Markt Hohenfelsem. Po celou dobu spolupracovala naše společnost s oběma obcemi. Původní záměr seznámit strašické občany s německou obcí, která také sousedí s vojenským prostorem se rozrostl až do sepsání smlouvy o partnerství.

podpis
starostove

Duben 2010

Valná hromada Společnosti

7.4.2010

Valná hromada Společnosti řádně proběhla za účasti všech členů, do představenstva byli opět zvoleni pánové Kostner, Šmrha a Štolcpart. Na následujícím zasedání představenstva byl zvolen Ing. Petr Kostner jeho předsedou, Ing. Jan Šmrha a Ing. Petr Štolcpart jednateli. Výroční zpráva a ostatní dokumenty valné hromady jsou k nahlédnutí u členů představenstva.

Březen 2010

Pozvánka do  Orlických hor

25.3.2010

Tradicí cestopisných přednášek v Rožmitále je věnovat poslední jarní přednášku pozvánce na výlet po naší vlasti. Tentokrát Jan Šmrha pozval posluchače do Olických hor - na putování za jejich přírodou, vojenskou historií a památkami.

Benefiční koncert Vlídný tmavomodrý svět

24.3.2010

Představenstvo Společnosti svou účastí přispělo na benefiční koncert Vlídný tmavomodrý svět v Domě hudby Plzeň, který pořádaly Konzervatoř Plzeń a Lions Club Plzeň Bohemia. Přítomné zaujaly pěvecké výkony Plzeňského dětského sboru a hra na cembalo Aleny Tiché.

Poznávací cesta do Indonesie

Březen 2010

Petr Štolcpart podnikl expediční cestu do Indonesie a procestoval ostrovy Bali a východní polovinu Javy. Z cesty přivezl množství poznatků a materiálu, který bude využit v cestopisných přednáškách.

Leden - únor 2010

Řecko v Rožmitále

21.1. a 18.2.2010

V rožmitálském Centru celoživotního vzdělávání se v lednu a únoru konala prémiéra cestopisných přednášek Petra Štolcparta o antické a současném Řecku věnovaných nejen minulosti a současnosti nejstaršího kulturního národa Evropy ale i krásám řecké přírody.

Listopad 2009

Norsko – národní parky

4. a 26.11.2009

Dne 4. listopadu prezentoval Petr Kostner snímky z poznávacího zájezdu „Norsko -  národní parky“ pro Červený kříž v Poděbradech. Snímky i následná přednáška měla úspěch, cca 25 účastníků ještě dlouho po skončení besedovalo s autorem. Podobnou besedu uspořádal Petr Kostner 26.listopadu i v Rožmitále v rámci našeho cyklu cestopisných přednášek. Petr Kostner byl se svojí přednáškou a slideshow „Norsko – národní parky“ stejně úspěšný jako v Poděbradech. Poprvé se stalo, že v sále nestačily židle!

Říjen 2009

Veletrh cestovního ruchu ITEP 2009

22.-24.10.2009

Společnost opět prezentovala svoji činnost a aktivity na plzeňském veletrhu cestovního ruchu ITEP 2009 na stánku Mikroregionu Třemšín. Na veletrhu jsme navázali kontakty se zástupci různých organizací, měst a regionů Plzeňského kraje, které budeme dále rozpracovávat.

Srpen 2009

Cesta na Jižní Moravu

1.-8.8.2009

Na začátku srpna podnikl Jan  Šmrha cestu na Jižní Moravu do oblasti Lednicko-Valtického areálu, Pavlovských vrchů a oblasti Velkopavlovicka. Z cesty pořídil filmový a fotografický materiál, který poslouží k obohacení nabidky cestopisných přednášek naší Společnosti.

Červenec 2009

Poděbrady

červenec 2009

Jako každý rok, tak i letos pořádal Petr Kostner tělovýchovný kurz v Poděbradech. Využil účast 28 lidí na kurzu a přednesl přednášku o svém poznávacím zájezdu do Norska.

Poznávací zájezd Norsko

3. – 11. 7. 2009

Začátkem července se účastnil Petr Kostner se společností Skandia-Czech Tour poznávacího zájezdu do Norska. Navštívil národní parky Rondane a Kjenndalsbreen, skanzeny Maihaugen, Grenaa, projel některé fjordy a vrátil se lodí z Osla do Dánska. Z cesty pořídil fotografický materiál pro cestopisnou přednášku a archiv společnosti.

Červen 2009

Den s královnou Johankou v Rožmitále p. Tř.

27.6.2009

Každoroční slavnost „Den s královnou Johankou“ v Rožmitále byla tentokrát rozšířena o účast krále Jiříka z Poděbrad. Petr Kostner byl přítomen slavnostnímu okamžiku, kdy města Rožmitál pod Třemšínem  a Poděbrady oznámila při této příležitosti partnerství. Naše společnost poslala paní místostarostce Poděbrad Ing. Jiřině Soukupové, přítomné na oslavě, obrazovou reportáž a nabídla městu Poděbrady spolupráci.

Duben 2009

Valná hromada Společnosti

9.4.2009

Valná hromada Společnosti řádně proběhla za účasti všech členů, do představenstva byli opět zvoleni pánové Kostner, Šmrha a Štolcpart. Na následujícím zasedání představenstva byl zvolen Ing. Petr Kostner jeho předsedou, Ing. Jan Šmrha a Ing. Petr Štolcpart jednateli. Výroční zpráva a ostatní dokumenty valné hromady jsou k nahlédnutí u členů představenstva.

Benefiční koncert „Vlídný tmavomodrý svět“

2.4.2009

Členové Společnosti se zúčastnili benefičního koncertu „Vlídný tmavomodrý svět“, pořádaném Zpč. Galerií a Lions Clubem Plzeň dne 2.4.2009. Výtěžek této dobročinné akce poslouží k zakoupení interaktivní tabule pro autistickou třídu ZŠ při FN Plzeň.

Únor 2009

Zahájení série přednášek v Konstantinových Lázních

26.2.2009

Jedním z výsledků účasti na veletrhu ITEP 2008 je série cestopisných přednášek pro pacienty Léčebných Lázní v Konstantinových Lázních, zatím domluvená na období únor až červen. Zahajovací přednášku „48 hodin v Hongkongu“ přednesli pánové Šmrha a Štolcpart.

Leden 2009

Amerika 2007 – 2. díl

15.1.2009

Petr Kostner promítl v CCV Rožmitál druhý díl svého filmu Amerika 2007. Tentokrát zaujal diváky dalšími státy – Severní Karolínou, státem Tennessee - a zejména cestou po trase Blue Ridge Parkway a návštěvou národního parku Great Smoky Mountains. Beseda se opět dlouho protáhla.

Pouť do Santiaga de Compostela v Kdyni

13.1.2009

Petr Štolcpart za podpory Jana Šmrhy přednesl v Kdyňském muzeu příhraničí přednášku o pouti do Santiaga de Compostela. Prezentace se konala na pozvání TIC Kdyně v režii společnosti AgAkcent, která plánuje vybudování  a údržbu poutních cest v ČR.

Listopad 2008

Seriál přednášek v Rožmitále – Amerika 2007

13.11.2008

Petr Kostner úspěšně předvedl v Centru celoživotního vzdělávání v Rožmitále první díl svého autorského filmu Amerika 2007. Beseda nad pobytem autora v Jižní Karolíně, ve městech Myrtle Beach a Charleston se protáhla až do zavíracích hodin střediska.

Seminář Zdravé stárnutí

6.11.2008

Petr Kostner se účastnil semináře Zdravé stárnutí, pořádaného Státním zdravotním ústavem. Seminář se konal v Plzni, účastnily se jej organizace zabývající se zejména problematikou seniorů. Náplní byla výměna informací a zkušeností v oblasti podpory zdravého stárnutí u nás a srovnání s výsledky nedávno dokončeného evropského projektu. Petr Kostner měl možnost kontaktovat zainteresované osoby a nabídl spolupráci.

Říjen 2008

Pokračování seriálu přednášek v Rožmitále

30.10.2008

Obrázky z poznávacího zájezdu do Dánska a Švédska doprovodil Petr Kostner výkladem a následnou  besedou s posluchači. Cestopisné přednášky pro Centrum celoživotního vzdělávání v Rožmitále budou v tomto roce ještě pokračovat.

Návštěva Kréty

září - říjen 2008

Koncem září a začátkem října podnikl Jan Šmrha poznávací cestu na řecký ostrov Krétu. Navštívil hlavní město Heraklion a antické vykopávky v Knóssu, dále podnikal poznávací výlety v západní části ostrova. Z cesty pořídil množství fotografického a filmového materiálu, který poslouží pro obohacení spektra přednáškových aktivit společnosti.

Září 2008

Amerika v Třeboni

září 2008

Petr Kostner v rámci lázeňského pobytu v Třeboni uspořádal pro zhruba 15 spolupacientů s velkým úspěchem prezentaci svého filmu o návštěvě USA v roce 2007.

Srpen 2008

Strašice v Hohenfelsu

5. 8. 2008

Po kontaktech na veletrhu ITEP 2007 došlo ke spolupráci naší společnosti s obcí Strašice. V rámci plnění cílů a aktivit společnosti bylo zorganizována návštěva obce Hohenfels v Bavorsku pro zajištění dvou cílů obce Strašice: jednak projednat přímo na místě odpovědi na otázky týkající se přítomnosti americké armády v sousedství Hohenfelsu a informace přenést občanům  Strašic a dále projednat možnost partnerství s touto německou obcí. Jednání se starostou Hohenfelsu i s mluvčím americké armády, které vedl Petr Kostner, bylo velmi přínosné, zástupci obce Strašice si odvezli mnoho cenných informací i příslib dalšího setkání.

Cesta po Orlických horách

1. polovina srpna 2008

V první polovině srpna podnikl Jan Šmrha poznávací cestu do Orlických hor. Tématem cesty bylo poznání přírodních krás pohoří oddělujícího Čechy a Kladsko. Také navštívil fortifikační stavby budované pro obranu ČSR v 30. letech 20. století. Během pobytu Jan Šmrha pořídil filmový a fotografický materiál, kterým obohatíme spektrum nabídky přednáškových aktivit naší společnosti.

Červenec 2008

Snižování nadváhy v Poděbradech

19. - 26. 7. 2008

Jako každý rok uspořádal opět Petr Kostner týdenní kurz pro snižování nadváhy v Poděbradech. Při účasti 26ti zájemců využil této příležitosti k informaci o aktivitách naší společnosti.

Duben 2008

Valná hromada Společnosti

10. 4. 2008

Valná hromada Společnosti řádně proběhla za účasti všech členů, do představenstva byli opět zvoleni pánové Kostner, Šmrha a Štolcpart. Na následujícím zasedání představenstva byl zvolen Ing. Petr Kostner jeho předsedou, Ing. Jan Šmrha a Ing. Petr Štolcpart jednateli. Výroční zpráva a ostatní dokumenty valné hromady jsou k nahlédnutí u členů představenstva.

Český Les

8. 4. 2008

Dubnová beseda a film Jana Šmrhy  "Kolem - nekolem kolem Českého Lesa" posluchačům v rožmitálském CCV představila známé i méně známé památky a přírodní krásy tohoto půvabného, turisty neprávem opomíjeného pohoří, a symbolicky zahájila turistickou sezónu.

Poprvé v D-klubu

3. 4. 2008

Barevné diapozitivy a zážitky Petra Kostnera zavedly rekordní počet 60 posluchačů na poznávací zájezd do Švédska a Dánska. Přednáška pro Svaz důchodců ČR Plzeň 4 se konala v D-klubu v Plzni-Doubravce.

Březen 2008

Strašice v Austrálii - podruhé

20. 3. 2008

Jan Šmrha a Petr Štolcpart představili ve Strašicích druhý díl prezentace o expedici do Austrálie. Na podzim bude cestovatelský seriál ve Strašicích pokračovat.

Únor 2008

Obrázky z Elby v Rožmitále

12. 2. 2008

Únorová cestopisná přednáška v CCV nabídla Obrázky z Elby, ostrov nádherné přírody, historie, proslavený jako místo prvního vyhnanství Napoleona Bonaparta. Diváci shlédli film Jana Šmrhy, který přednesl i úvodní slovo a vedl besedu.

Leden 2008

Poprvé ve Strašicích - Austrálie

17. 1. 2008

Obyvatelé Strašic, obce na opačné straně Brd než Rožmitál, měli příležitost shlédnout 1.díl naší prezentace o expedici do Austrálie. Akce měla úspěch (v březnu budeme pokračovat), mezi diváky byli i vedoucí představitelé obce.

Slovensko 2007 v  Rožmitále

10. 1. 2008

Prezentace Petra Kostnera tentokrát zavedla diváky v rožmitálském CCV k našim nejbližším sousedům do Vysokých Tater a jejich okolí.

Prosinec 2007

Poutní  místa v Rožmitále

11. 12. 2007

Předvánoční cestopisná přednáška v CCV byla věnována velmi známým poutním místům současnosti - Lourdům a Santiagu de Compostela. Vedle historické a místní charakteristiky seznámil přednášející Petr Štolcpart vnímavé diváky i se svými osobními zážitky z těchto míst.

Listopad 2007

Slideshow ze zájezdu do Dánska  a Švédska v Poděbradech

14. 11. 2007

Petr Kostner prezentoval na slideshow zážitky z poznávacího zájezdu do Dánska a Švédska pro skupinu Červeného kříže v Poděbradech. Přednáška se setkala s velkým ohlasem, zúčastnilo se cca 30 osob. Výbor Červeného kříže projevil zájem o další cestopisné prezentace.

Korsika v Rožmitále

13. 11. 2007

Rožmitálští přátelé cestování tentokrát v Centru celoživotního vzdělávání shlédli film Jana Šmrhy „Střípky z Korsiky“, po filmu následovala živá beseda.

Říjen 2007

Pokračování seriálu přednášek v Rožmitále

30. 10. 2007

Seriál cestovatelských přednášek pokračoval v rožmitálském Centru celoživotního vzdělávání přednáškou spojenou s slideshow a krátkým filmem na téma „48 hodin v Hongkongu“, kterou přednesli Jan Šmrha a Petr Štolcpart před již dobře známým publikem.

Veletrh cestovního ruchu ITEP 2007

4. - 6. 10. 2007

Společnost prezentovala svoji činnost a aktivity na veletrhu cestovního ruchu ITEP 2007, který se konal v Plzni ve dnech 4. - 6. 10. 2006. Naše prezentace spojovala stánky měst Rožmitál pod Třemšínem a Příbram. Na veletrhu jsme navázali kontakty se zástupci různých organizací, měst a regionů Plzeňského kraje i sousedního Bavorska, které budeme dále rozpracovávat. Naši účast na této akci lze jednoznačně hodnotit jako úspěch.

Září 2007

Cesta na řecký ostrov Zakyntos

2. polovina září 2007

V druhé polovině září podnikl Jan Šmrha poznávací cestu na ostrov Zakyntos – nejjižnější z jónských ostrovů. Ostrov je pověstný přírodními krásami, romantickým členitým pobřežím a ve vodách kolem ostrova žijí vzácné a chráněné želvy carreta – carreta a středomořští tuleni. Během pobytu Jan Šmrha pořídil množství filmových a fotografických podkladů, kterými obohatíme spektrum nabídky přednáškových aktivit naší společnosti.

Poznávací cesta do Dánska a Švédska

2. - 9. 9. 2007

Petr Kostner se účastnil poznávacího zájezdu do Dánska a Švédska se skupinou Červeného kříže z Poděbrad. Z prohlídek Kodaně, turistického centra Gränna, Stockholmu, Göteborbu, Jönköpingu, Lundu i Malmö pořídil Petr Kostner spoustu snímků jak pro Červený kříž v Poděbradech, tak i pro využití v další činnosti naší společnosti.

Srpen 2007

Český Les neznámý

červenec - srpen 2007

Na přelomu července a srpna procestoval Jan Šmrha horské pásmo Českého Lesa. Cesta byla určena k pořízení fotografického a filmového dokumentačního materiálu, který poslouží pro obohacení spektra přednáškových témat naší Společnosti.

Červenec 2007

Snižování nadváhy v Poděbradech

červenec 2007

Petr Kostner uspořádal jako každý rok kurz pro snižování nadváhy v Poděbradech. Při krásném tropickém počasí byl i čas popovídat si po cvičení o aktivitách naší společnosti v uplynulém roce.

Červen 2007

Den s českou královnou a rožmitálskými rytíři

23. 6. 2007

Petr Kostner navštívil další ročník „Dne s českou královnou a rožmitálskými rytíři“ v Rožmitále pod Třemšínem. Rozsah oslav byl letos větší než v minulých ročnících, od dopoledne do pozdních nočních hodin se střídaly na náměstí, v zámecké zahradě, na zámku i v muzeu dobové atrakce za účasti velikého počtu návštěvníků. Bylo vidět, že celé město věnovalo přípravám spoustu času. Jen počasí akci příliš nepřálo. Petr Kostner předal pozdravy pouze pracovnicím kulturního klubu, další známí naší společnosti se průběžně schovávali před deštěm.

Cesta do USA

25. 5. – 16. 6. 2007

Petr Kostner navštívil USA, strávil téměř měsíc v Jižní Karolíně. Navštívil řadu míst (Myrtle Beach, Charleston, Great Smoky Mountains), podle možností propagoval naši společnost, získal mnoho poznatků a pořídil spoustu obrazového materiálu. Vše bude využito v činnosti společnosti.

Květen 2007

Setkání Rožmitál - Weiden, SRN

18. 5. 2007

Naše společnost zajistila cestu zástupců rožmitálského Centra celoživotního vzdělávání a rožmitálských seniorů do weidenského Maria Seltmann Haus za získáním a výměnou zkušeností. Jednání moderoval (a tlumočil) Petr Kostner.

Duben 2007

Pokračování přednášek v Rožmitále

19. 4. 2007

Seriál cestovatelských přednášek pokračoval v rožmitálském Centru celoživotního vzdělávání přednáškou spojenou s filmem na téma „Toulky Šumavou“, kterou přednesl Jan Šmrha za asistence Petra Štolcparta. Cestovatelský seriál bude v Rožmitále pokračovat zase na podzim.

Valná hromada Společnosti

17. 4. 2007

Valná hromada Společnosti řádně proběhla za účasti všech členů, do představenstva byli opět zvoleni pánové Kostner, Šmrha a Štolcpart. Na následujícím zasedání představenstva byl zvolen Ing. Petr Kostner jeho předsedou, Ing. Jan Šmrha a Ing. Petr Štolcpart jednateli. Výroční zpráva a ostatní dokumenty valné hromady jsou k nahlédnutí u členů představenstva.

Březen 2007

Pokračování přednášek v Rožmitále

22. 3. 2007

Seriál cestovatelských přednášek pokračoval v rožmitálském Centru celoživotního vzdělávání přednáškou spojenou s filmem na téma „Zastavení v Singapuru“, kterou přednesli Jan Šmrha a Petr Štolcpart. Cestovatelský seriál se vrací domů – v dubnu se budeme věnovat Šumavě.

Představenstvo svolává valnou hromadu Společnosti

20. 3. 2007

Představenstvo Společnosti svolává valnou hromadu na den 17. 4. 2007. Členové obdrží včas podklady.

Únor 2007

Pokračování přednášek v Rožmitále

22. 2. 2007

Seriál cestovatelských přednášek pokračoval v rožmitálském Centru celoživotního vzdělávání přednáškou s názvem „Austrálií z tropů k jižním mořím - 2. část“, kterou přednesli Jan Šmrha a Petr Štolcpart. Seriál si již vytvořil okruh věrných posluchačů – v březnu je na řadě zastavení v Singapuru.

Jednání na Krajském úřadu Plzeňského kraje

19. 2. 2007

Předseda představenstva Petr Kostner informoval náměstkyni KÚ PK Mgr. Kalčíkovou o projektu „Z Čech až na konec světa“. Mgr. Kalčíkovou projekt zaujal, bohužel letos zřejmě již nenajde prostředky na jeho podporu – budeme dále jednat.

Leden 2007

Další přednášky v Rožmitále

18. a 23. 1. 2007

Ve spolupráci s rožmitálským Centrem celoživotního vzdělávání jsme 18. ledna realizovali v Rožmitále další cestovatelskou přednášku, tentokrát pod názvem  „Austrálií z tropů k jižním mořím - 1. část“, kterou přednesli Jan Šmrha a Petr Štolcpart. Přednáška se setkala s velkým zájmem posluchačů. V únoru navazujeme 2. částí australského miniseriálu.

Petr Kostner 23. ledna uspořádal pro Domov důchodců v Rožmitále přednášku spojenou s promítáním diapozitivů na téma „Bulharsko před 40 lety a dnes". 22 důchodců nostalgicky zavzpomínalo na zájezdy na Zlaté písky a Sluneční pobřeží. 

Jednání se starostou města Rožmitálu

18. 1. 2007

Kompletní představenstvo Společnosti bylo přijato starostou města Rožmitálu Ing. Vondráškem, za Rožmitál se zúčastnil také místostarosta pan Maroušek a paní Křepelková z Kulturního klubu. Hlavním tématem jednání byla účast Rožmitálu na projektu „Z Čech až na konec světa“. Zástupci Rožmitálu opět vyjádřili trvající zájem o projekt a přislíbili připravit konkrétní návrhy pro svou účast na projektu.

Prosinec 2006

Přednáška v Římově

16. 12. 2006

Petr Štolcpart přednesl přednášku na téma „Pouť do Santiaga de Compostela a na konec světa“ také v Římově pro místní klub turistů a další zájemce. 

Přednáška v Rožmitále

7. 12. 2006

Ve spolupráci s rožmitálským Centrem celoživotního vzdělávání jsme uspořádali v Rožmitále přednášku na téma „Pouť do Santiaga de Compostela a na konec světa“, kterou přednesl Petr Štolcpart za asistence Jana Šmrhy. Sál Centra byl téměř zaplněn a přednáška se setkala s velkým zájmem posluchačů. V příštím roce budeme v přednáškách pokračovat – na řadě je putování po Austrálii. 

Říjen 2006

Účast naší Společnosti na veletrhu cestovního ruchu ITEP 2006

12. - 14. 10. 2006

Společnost prezentovala svoji činnost a aktivity na veletrhu cestovního ruchu ITEP, který se konal v Plzni ve dnech 12. - 14. 10. 2006. Naše prezentace byla přičleněna k stánku měst Rožmitál pod Třemšínem a Příbram. Na veletrhu jsme navázali kontakty se zástupci různých organizací, měst a regionů Plzeňského kraje i sousedního Bavorska. S některými organizacemi byly již na veletrhu předjednány následné schůzky za účelem navázání užší spolupráce, jiní nás přislíbili následně kontaktovat. Naši účast na této akci lze jednoznačně hodnotit jako úspěch. 

Úvodní kontakty se španělským městem Fisterra byly navázány

9. 10. 2006

Na naše dopisy s nabídku spolupráce španělským partnerům zareagoval jako první starosta španělského města Fisterra p. José Manuel Traba Fernández. Jménem svého města projevil zájem o aktivní účast na námi připravovaném projektu cesty „Z Čech až na konec světa“. Jeho nabídku spolupráce jistě v projektu využijeme.

Září 2006

Příprava prezentace Společnosti na veletrhu cestovního ruchu ITEP 2006

od 18. 9. 2006

Probíhají přípravné práce na propagačních materiálech pro veletrh cestovního ruchu ITEP 2006 (Plzeň 12. - 14. 10. 2006). Veletrhu se zúčastníme společně s městem Rožmitál pod Třemšínem. 

Elba - poznávací cesta ostrovem

8. - 17. 9. 2006

Člen představenstva Jan Šmrha uskutečnil poznávací cestu na ostrov Elba známý jako místo prvního vyhnanství francouzského císaře Napoleona I. Během cesty shromáždil fotografie a filmové sekvence pro přípravu prezentačních materiálů rozšiřujících nabídku cestopisných přednášek a besed Společnosti.

Oslovení španělských měst Fisterra a Santiago de Compostela

14. 9. 2006

V rámci přípravy projektu Z Čech až na konec světa byly odeslány základní informační dopisy starostům španělských měst Fisterra a Santiago de Compostela.

Zajištění účasti města Rožmitál na ITEPu

5. 9. 2006

Petr Kostner projednal s pořadateli dodatečnou možnost účasti města Rožmitál spolu s příbramským hotelem Belveder na ITEPu včetně zajištění stánku. Rožmitál umožní vystavení propagačních materiálů Společnosti na svém stánku.

Srpen 2006

Jednání s p. Františkem Šestákem

31.8.2006

Nejprve debata o ITEPu a Rožmitále, p. Šesták pořádá přednášky o své cestě a na podzim chce vydat o ní i knihu. Podrobně byla diskutována cesta p. Šestáka a Hejtmánka po stopách družiny Lva z Rožmitálu, zejména doprovodné dokumenty a konkrétní kontakty a zkušenosti z Galicie.

Jednání s redaktorem Třemšínských listů

26. 8. 2006

Jednání s p.Háskem se zúčastnili Petr Kostner a Jan Šmrha. Pan Hásek informoval, že v zářijovém čísle Třemšínských listů bude uveřejněn článek o naší Společnosti v plném znění. Pan Hásek je nejen redaktorem Třemšínských listů, ale také vedoucím muzea a má na starosti i otevření domu celoživotního vzdělávání – v této souvislosti byl informován o naší přednáškové činnosti. Dále p. Hásek informoval o vzpomínkové akci k ukončení cesty p. Lva z Rožmitálu organizované Českým centrem v Drážďanech a mluvilo se o námi připravované cestě do Španělska. Závěrem byla zmíněna naše účast na podzimní akci „Regionální veletrh cestovního ruchu“ (ITEP) v Plzni, o který projevil p. Hásek velký zájem a byla předběžně dohodnuta další spolupráce obou stran na této akci.

Článek o naší Společnosti do Třemšínských listů

9. 8. 2006

Na základě kontaktu z 20.7.t.r. byl připraven a zaslán do redakce Třemšínských listů článek o naší společnosti pro zářijové číslo. Současně byla s redaktorem Třemšínských listů p. Háskem domluvena osobní návštěva členů představenstva naší Společnosti na 26.8. t.r. 

Červenec 2006

Dopis redakce Třemšínských listů

20. 7. 2006

Představenstvo společnosti kontaktoval redaktor Třemšínských listů pan Jindřich Hásek a projevil zájem o uveřejnění informací o založení a poslání Společnosti Lva z Rožmitálu. Představenstvo naší Společnosti přivítalo zájem ze strany Třemšínských listů a bylo dohodnuto, že připravíme článek pro zářijové číslo Třemšínských listů. 

Návštěva na MÚ v Rožmitálu

12. 7. 2006

Kompletní představenstvo Společnosti navštívilo starostu Rožmitálu pana Ing. Josefa Vondráška. Jednání se zúčastnily také pracovnice Kulturního klubu paní Křepelková a Kabátníková. Společnost nabízí své aktivity a spolupráci s městem Rožmitál a jeho občany, p. starosta myšlenku spolupráce přivítal, vyjádřil podporu vzájemné spolupráci. Mimořádně ho zaujala myšlenka cesty na „konec světa“ (mys Finisterre ve Španělsku) jako vzpomínka na 540. výročí zakončení diplomatické mise pana Lva z Rožmitálu a domluvili jsme se, že o další přípravě tohoto projektu budeme p. starostu informovat a p. starosta zváží možnosti účasti a podpory tohoto projektu ze strany města Rožmitál. Závěrem návštěvy Rožmitálu navštívili členové představenstva Kulturní klub.

Červen 2006

Návštěva slavnosti v Rožmitálu

24. 6. 2006

Předseda představenstva Společnosti využil pozvání MÚ z 22.5. a navštívil slavnost „Den s královnou Johankou a bratrem Palečkem“. Setkal se s pracovnicemi Kulturního klubu paní Křepelkovou a Kabátníkovou. Setkal se i se starostou panem Ing. Josefem Vondráškem a krátce ho informoval o naší Společnosti a jejím poslání. Pan starosta přislíbil další pokračování v kontaktech. Proběhlo i neformální setkání s ředitelkou Domu důchodců pí. Věrou Trefilovou a ředitelem Základní umělecké školy p. Hubertem Hoyerem. Náhodně se předseda setkal i s dvojicí cyklistů Šestákem a Hejtmánkem, kteří v roce 2005 jako vzpomínkovou akci na cestu pana Lva z Rožmitálu projeli Evropu a navštívili mys Finisterre ve Španělsku, a domluvil s nimi další kontakt.

Průzkumná cesta do Santiaga de Compostela a na mys Finisterre

Od 28. 5. do 9. 6. 2006

Člen představenstva Petr Štolcpart vykonal průzkumnou cestu do španělské Galicie za účelem seznámení se s tamními podmínkami a situací. Průzkum bude sloužit pro přípravu vzpomínkové cesty „Z Čech až na konec světa“, kterou naše společnost plánuje na rok 2007 k připomenutí 540. výročí ukončení mírové diplomatické mise českého krále Jiřího z Poděbrad vedené panem Jaroslavem Lvem z Rožmitálu, jehož jméno naše společnost nese. Z průzkumné cesty Petr Štolcpart připraví studijní a propagační materiály.

Květen 2006

Setkání na OS TOTEM s návštěvou seniorů z Německa

24. 5. 2006

Setkání na pracovišti o.s. TOTEM v Plzni – Doubravce:

  •  Vedení Totemu bylo informováno o naší Společnosti a jejích aktivitách. Za naše sdružení se setkání zúčastnili Petr Kostner a Petr Štolcpart.

  •  Jednání s německými účastníky z Regensburgu – Společnost Treffpunkt Seniorenbüro Regensburg e.V. 

Dům důchodců Doubravka: 

  •  Kulturní program pro skupinu z Regensburgu i pro skupinu z Weidenu za účasti místostarosty ÚMO 4 Dr. Broma a českých seniorů.

Kontakt na MÚ Rožmitál

22. 5. 2006

Navázán kontakt s městským úřadem v  Rožmitále pod Třemšínem. Informace o založení Společnosti Lva z Rožmitálu. Byli jsme pozváni na návštěvu a na slavnosti, které se budou konat 24.6.2006.

Kontakt s OS TOTEM

4. 5. 2006

Při pátrání po tuzemských občanských sdruženích nám blízkého zaměření byly získány informační materiály o plzeňském o.s. TOTEM. Návštěva jejich pracoviště.