Společnost  Lva z ROžMITÁLu


    

Aktuality       

  Hlavní stránka

  Kdo jsme

  Naše aktivity

  Aktuality

  Kontakty

  Nabízíme

  Užitečné odkazy

 

Duben - červenec 2018

Akademie třetího věku
V červnu jsem ukončili ročník Akademie třetího věku v Mezigeneračním a dobrovolnickém centru Totem. Náš předmět Toulky domovem se Lvem měl velmi dobrou odezvu, pracujeme na přípravě obsahu pro další ročník. V červenci jsme pro pobočku Totemu Nová Hospoda připravili procházku za plzeňskými sgrafity Mikoláše Alše.

Leden - březen 2018

Přednášky a nový projekt

Zahájili jsme další semestr s našimi cestopisnými přednáškami Akademie třetího věku v Totemu a dále přednášíme pro naše zavedené partnery. Připravujeme nový projekt o novorenesanční Plzni.

Září 2017

Přednášky pro Akademii třetího věku

Navázali jsme spolupráci s plzeňským Mezigeneračním a dobrovolnickým centrem TOTEM, z.s., pro které zajišťujeme cestopisné přednášky s názvem Toulky domovem se Lvem. Jak název napovídá, cyklus je zaměřen na zajímavá místa naší vlasti a pokrývá zimní a letní semestr Akademie třetího věku počínaje zářím 2017.

Leden - srpen 2017

Přednášková činnost

Zpracováváme materiály nasbírané na cestách do formy dalších přednášek a filmů. Pokračují a dále se rozvíjejí naše přednáškové aktivity pro členské organizace Rady seniorů Plzeňského kraje, třeboňské lázně, českobudějovické Muzeum cestopisů a samozřejmě pro náš "fanklub" v rožmitálském Centru celoživotního vzdělávání.

Prosinec 2016

Nové přednášky

Dali jsme dohromady další zajímavé přednášky -  podívejte se na jejich aktuální  nabídku v sekci Nabízíme, odkaz  Nabídka přednášek.

Říjen - listopad 2016

Přednášková činnost

Srpen a září prožívali členové Společnosti v přípravách a realizaci cesty „na konec světa“, od října se opět rozjela naše přednášková činnost.

Září 2016

Na konci světa

16.-26.9.2016

V rámci našeho projektu „Pro slávu vlasti až na konec světa“ k připomenutí 550. výročí cesty poselstva vedeného panem Jaroslavem Lvem z Rožmitálu navštívili Jan Šmrha a Petr Štolcpart severní Portugalsko a španělskou Galicii. Ve stopách poselstva pana Lva z Rožmitálu absolvovali cestu od španělsko–portugalských hranic až do Santiaga de Compostela a dále až na mys Finisterre. Ve spolupráci s Centrem moderních jazyků santiagské univerzity připravili a realizovali přednášku o cestě pana Lva v kontextu doby. U brány slavných poutníků před Santiagem a u pamětní desky na mysu Finisterre uspořádali vyslanci našeho spolku vzpomínkové akce k výročí cesty. Vedle tohoto hlavního poslání oba zmínění pořídili velké množství materiálu pro přednáškovou činnost spolku.

SdC-brana slavnych
SdC-prednaska
Finisterre

Leden - červenec 2016

Přednášková činnost

Pokračují a dále se rozvíjejí naše přednáškové aktivity pro členské organizace Rady seniorů Plzeňského kraje, třeboňské lázně, českobudějovické Muzeum cestopisů, Senior Residence Terasy a samozřejmě pro rožmitálské Centrum celoživotního vzdělávání.

Projekt "Pro slávu vlasti až na konec světa"

Pokračují práce na realizaci projektu, v květnu byla vydána publikace Evropa a Jiří z Poděbrad v česko-španělské verzi (česko-německá verze spatřila světlo světa již na podzim 2015).

Červenec - prosinec 2015

Přednášková činnost

Vedle pravidelných přednášek pro třeboňské lázně byl v říjnu opět zahájen další přednáškový seriál v rožmitálském CCV. Dále byly provedeny naplánované přednášky pro členské organizace Rady seniorů Plzeňského kraje. Dvě přednášky byly také realizovány pro českobudějovické Muzeum cestopisů.
V rámci projektu "Pro slávu vlasti až na konec světa" byla ve Studijní a vědecké knihovně v Plzni 17.12.2015 provedena přednáška o evropské cestě poselstva pana Lva z Rožmitálu.

Prosinec 2015

Markt Hohenfels – Strašice – páté výročí partnerství obcí

11.12.2015

Petr Kostner jako zástupce naší společnosti se účastnil v Markt Hohenfelsu slavnostního – již pátého - výročí uzavření partnerství mezi obcemi Strašice a Markt Hohenfels. Starostové obou obcí připomněli zásluhu naší společnosti na přípravě a podpoře partnerství. Pravidelné návštěvy nejen představitelů obcí, ale i školáků, hasičů, fotbalistů, pěstitelů a chovatelů, turistů i dalších pravidelně probíhají již pět let. A partnerství se dále upevňuje.

5-let-partnerství-MH-S

Listopad 2015

Zahájení projektu "Pro slávu vlasti až na konec světa"

26.11.2015

Za podpory Magistrátu města Plzně a Biskupství plzeňského naše Společnost oficiálně zahájila projekt "Pro slávu vlasti až na konec světa", jehož cílem je důstojně připomenout 550. výročí cesty poselstva vedeného panem Jaroslavem Lvem z Rožmitálu po zemích západní Evropy,  uskutečněné ve službách Českého krále Jiřího z Poděbrad. Při té příležitosti chceme poukázat i na souvislosti cesty s nadčasovými mírovými iniciativami krále Jiřího z Poděbrad. Slavnostní zahájení proběhlo v historickém Petákově sále plzeňské radnice za účasti Jeho excelence biskupa Radkovského a 1. náměstka primátora Martina Baxy. Jmenovaní předali zástupcům Společnosti průvodní listy vyjadřující podporu našemu projektu.

Biskup F. Radkovský Představenstvo s glejty Náměstek M.Baxa

Září 2015

ITEP 2015

24.-26.9.2015

Výstavu cestovního ruchu ITEP 2015 navštívil Jan Šmrha a jednal se stávajícími i potencionálními partnery Společnosti.

Centrum Bavaria - Bohemia Schönsee

1.9.2015

Jan Šmrha a Petr Štolcpart navštívili Centrum Bavaria - Bohemia v Schönsee a jednali s ředitelem p.Eibauerem a dalšími pracovníky CeBB o možné spolupráci v rámci přeshraničních aktivit obou organizací.

Červen 2015

Den s českou královnou

20.6.2015

Vedle dalších přednášek pro třeboňské lázně členové Společnosti uskutečnili přednášku s bohatou besedou o Cestě pana Lva z Rožmitálu z Čech až na konec světa v rámci Dne s českou královnou v Rožmitále pod Třemšínem.

Únor - květen 2015

Přednášková činnost

Členové Společnosti uskutečnili řadu přednášek a besed pro třeboňské lázně, členské organizace Rady seniorů Plzeňského kraje, obyvatele Senior Residence Terasy a rožmitálské přátele. V rožmitálském CCV jsme seriál přednášek v dubnu tradičně zakončili pozvánkou do Lužických hor. O historickou přednášku "Cesta pana Jaroslava Lva z Rožmitálu na konec světa a zpět" projevila zájem Společnost malíře Václava Brožíka z Třemošné.

Leden 2015

Pestrý přednáškový leden

leden 2015

Leden byl ve znamení přednášek jak pro naše stálé obecenstvo - druhá přednáška o Sardinii v CCV Rožmitál p.Tř, dvě přednášky v třeboňských lázních Aurora, tak pro nové posluchače - pro Klub seniorů v Plzni-Křimicích (Klášter Kladruby) a pro Senior residence Terasy v Plzni (Národní parky Norska).

Říjen - prosinec 2014

Přednáškové aktivity ve 4. kvartále  2014

říjen - prosinec 2014

V říjnu proběhla další přednáška v Lázních Vráž (Bali - perla Indonésie), v CCV Rožmitál pod Třemšínem jsme přednesli v listopadu první ze dvojice přednášek o Sardinii a v prosinci přednášku o Katalánsku.

Srpen - září 2014

ITEP  2014

25.-27.9.2014

Jan Šmrha a Petr Štolcpart navštívili plzeňský veletrh cestovního ruchu ITEP 2014 s cílem získání příležitostí pro svou další činnost a propagaci sdružení.

Jiří z  Poděbrad v Rokycanech

11.9.2014

V rokycanském muzeu B. Horáka přednesl Jan Šmrha přednášku o evropských mírových iniciativách českého krále Jiřího z Poděbrad.

Pokračování v  Třeboni

srpen - září 2014